Mám záujem

15 dôvodov, prečo využiť WordPress pre vašu web stránku

Jedno z prvých a najpodstatnejších rozhodnutí pri tvorbe web stránky je to, či bude naprogramovaná na mieru, čiže staticky, alebo bude fungovať na niektorom z redakčných systémov (CMS)WordPress patrí práve medzi takéto systémy. Najhlavnejší rozdiel (pre mnoho našich klientov) medzi webom na mieru a WordPress je taký, že pri web stránkach na mieru budete na akúkoľvek úpravu potrebovať programátora. Zatiaľ čo pri WordPress si obsah a drobné úpravy budete vedieť ľahko editovať sami. V prípade, že ste úplný začiatočník, terminológiu ohľadne celého procesu tvorby stránky Vám môže uľahčiť aj tento článok: „Tvroba webovaj stránky a čo vedieť keď nič neviem.“

1. WordPress je ľahko editovateľný

Administrácia WordPress je extrémne jednoduchá, čo znamená, že si môžete sami editovať akýkoľvek obsah na vašom webe kedykoľvek chcete. Aj o polnoci. Aj cez víkend. Či už je to pridávanie nových produktov do e-shopu, článkov na váš firmený blog, referencií alebo úprava textu na ktorejkoľvek podstránke. A keď sa bude vaša firma prudko rozrastať, nových zamestnancov budete vedieť rýchlo zaučiť. Ak máte stále pocit, že to nie je to čomu chcete venovať čas, úpravy radi spravíme za vás, stačí nám napísať na info@seduco.sk.

2. Je SEO friendly

Štruktúra WordPress je jednoduchá, logická a zakladá sa na texte, preto ho vyhľadávače zbožňujú. Vyhľadávače tak vedia stránku rýchlo zaindexovať. Kvalitné SEO (Search Engine Optimization) je presne to, čo stránku potlačí hore vo vyhľadávaníWordPress miluje aj Google. Samotný Matt Cutts, teraz už bývalý riaditeľ tímu webového spamu pre Google, má osobný blog na WordPress.

3. Dizajn webu je 100% na mieru

WordPress funguje ako základný stavebný kameň pre váš web. Dizajn vám ale vieme vytvoriť na mieru, unikátny presne podľa vašich predstáv. Ak nemáte záujem o unikátny dizajn môžete si vybrať z veľkého množstva ponúkaných tém, ktoré sú cenovo dostupné. Tu je síce šanca, že nájdete nejakú inú stránku s tou istou témou, ale keďže mnohí si robia drobné úpravy a majú iný obsah, stránka sa vašej nemusí ani len podobať. Je to skvelé riešenie ak by bol unikátny dizajn pre vás momentálne príliš veľkou investíciou.

4. Používajú ho aj veľkí hráči ako CNN

Ak si teraz hovoríte, že tieto výhody znejú skvelo, no kladiete si otázku, či to nie je skôr pre menšie firmy a menšie weby? Odpoveď znie určite nie. WordPress dôverujú a využívajú ho aj takí veľkí hráči ako CNNNew York TimesForbes.com, speváčka Katy Perry, rapper Snoop Dogg a dokonca mnoho zahraničných štátnych organizácii.

5. Pripravený aj na mobilných užívateľov

Keďže v dnešnej dobe sa zvyšuje počet užívateľov na mobilných telefónoch je podstatné, aby na to bola vaša stránka pripravená. Nebudem vám hovoriť o kadejakých štatistikách, ale poviem vám našu vlastnú skúsenosť. Na našom webe je momentálne niečo cez 40% mobilných užívateľov. Tento trend sa neustále zvyšuje a očakávame, že čoskoro to bude 50/50. Web musí byť preto responzívny. Inak môžete prísť až o polovicu potenciálnych zákazníkov. WordPress nemá s responzivitou pre mobilných užívateľov žiadny problém. A opäť je tu náš kamarát Google, ktorý má rád keď užívateľom vyhoviete čo najviac.

6. Je bezpečný

WordPress si potrpí na bezpečnosť. Keďže ho používa také veľké množstvo webstránok, developeri si dávajú veľmi záležať na ochrane. WordPress pravidelne vydáva update pre samotné CMS a taktiež pre pluginy. No žiada si to vždy aj opatrnosť samotného používateľa. Je potrebné sťahovať pluginy z overených zdrojov.

7. Môžete mať akýkoľvek hosting

Pri WordPress nie ste uväznený u jedného hostingového poskytovateľa a máte úplnu slobodu vybrať si či už najlacnejší alebo najrýchlejší hosting. WordPress vás v tomto nijako neobmedzuje.

8. Môže s vami rásť

Jednou z obrovských výhod WordPress je, že s vami môže rásť a viete si mnoho detailov upraviť podľa svojich požiadaviek. Stačí využiť niektorý z pluginov. Keďže WordPress je open source a má vlastnú komunitu, mnoho developerov sa rozhodlo prispieť a vytvorili vlastné moduly/pluginy, ktoré obohatia funkcionalitu vášho webu. Niektoré sú zadarmo, za ďalšie si zas musíte priplatiť. Vo všeobecnosti však ušetríte veľa času aj peňazí.

9. Ovládajú ho rôzni programátori

To, že na každú drobnú zmenu nepotrebujete hneď programátora je skvelá výhoda. Ešte väčšou výhodou je to, že WordPress už ovláda obrovské množstvo ľudí, takže ak by sa vám náhodou nepáčila spolupráca s jednou firmou môžete ísť ku druhej. No keď máte web na mieru, ktorý si vytvorila nejaká firma na vlastnom systéme, a ich prístup sa vám nepáči, nastáva obrovský problém. S ich kódom a systémom budú mať iní developeri problém. Bude ich to stáť veľa času, námahy a vás veľa peňazí.

10. Má vlastnú WordPress komunitu, ktorá si pomáha

Komunita okolo WordPress je veľká a silnáKtokoľvek, kto má záujem sa môže pridať, pretože WordPress nepotrebuje len programátorov, ale napríklad aj prekladateľov. Všetci sú veľmi ochotní. WordPress využíva už vyše 75 miliónov webstránok celosvetovo. Takže ak máte s niečím problém, určite sa budete mať na koho obrátiť. Veľa rád a tipov sa dá nájsť online, no ak sa vám nechce zbytočne pátrať, radi vám pomôžeme. WordCamp je jedna z akcii venovaná práve WordPress a je na nej vítaný ktokoľvek, kto sa chce niečo priučiť z online sveta.

11. Prispieť do WordPress môže každý vďaka otvorenému kódu

WordPress je open source čo v podstate znamená, že do neho môže prispievať každý. Tak sa pozbieralo viacero šikovných ľudí, ktorí prispeli svojimi kódmi, prekladmi a témami. WordPress ako taký je poskytovaný zadarmo. Dostatočne zanietený človek, ktorý sa chce naučiť pracovať s WordPress si vie jednoduchú stránku vytvoriť aj sám s pomocou tém. No ak chcete unikátny dizajn je to už o niečo náročnejšie a budete potrebovať profesionálov medzi ktorých patríme aj my, ktorí vám navrhnú najlepšie riešenie presne pre vás.

12. Stále sa zdokonaľuje

WordPress sa vďaka svojej komunite neustále vyvíja. Developeri pracujú na tom, aby sa zlepšoval a sledujú trendy, ktorými sa digitálny svet uberá. Keďže je to open source, ako sme spomínali vyššie, môžu ho zlepšovať aj iní developeri pomocou pluginov a vylepšení.

13. Môžete si svoj web manažovať z ktoréhokoľvek počítača

Svoj web si cez WordPress môžete manažovať z akéhokoľvek počítača (alebo mobilu), ktorý je pripojený na internet. Stačí vedieť heslo a byť online.

14. Blog ako bonus

WordPress vznikol pôvodne ako blogovacia platforma. O 10 rokov neskôr je už oveľa viac obšírny, ale svoje základy z čias blogovacej platformy si udržal. Ako dedičstvo si teraz môže každý, kto má web na WordPress jednoducho pridať aj blog. Firemné blogy sa stávajú každým rokom silnejšou súčasťou marketingovej stratégie, pretože veľmi posilňujú SEO a zákazníkov zas teší, že sa s nimi podelíte o svoje vedomosti.

15. Prihlasovať sa môžu viacerí užívatelia

Veľká výhoda pre firmu, kde je niekoľko zamestnancov. WordPress podporuje zadávanie rôznych užívateľov, ktorí môžu plniť odlišné funkcie. Napríklad máte na webe aj firemný blog a chcete, aby každý váš zamestnanec prispieval na blog, no nechcete, aby mal prístup do iných častí webu. Nie je problém. Daných zamestnancov určíte len ako autorov a nie administrátorov. Tak budú môcť upravovať články, no nemôžu zasahovať do ničoho iného.

Autor článku

Lucka_Adamcova_Seduco

V Seduco sa venujem najmä našim klientom a obsahu. Zbožňujem blogovanie a preto ma nájdete aj na mojom blogu LuciasBlog.sk.