Mám záujem

Čo všetko je súčasťou webovej stránky od nás

Zameriavame sa na webové stránky na systéme WordPress. Za tie roky sme nazbierali množstvo cenného know-how, ktoré zúročujeme pri každom našom klientovi. Nielenže procesy zefektívnujeme, ale aj neustále zvyšujeme kvalitu, či už sa jedná o technické riešenie, použiteľnosť alebo dizajn. V tomto článku si ukážeme niekoľko technických aspektov, ktoré dodávame štandardne našim klientom v rámci tvorby webových stránok. Často sú to na prvý pohľad neviditeľné veci s veľkou pridanou hodnotou.

Integrácia Google služieb

Je dôležité, aby web zbieral dáta o návštevnosti, organického vyhľadávania a pod. Preto štandardne nasadzujeme klientom na web Google Analytics, Google Search Consolu a Google tag manager. Okrem toho generujeme sitemapu, ktorú nahrávame do Google Search Consoly.

Webové štandardy

Toto sú relatívne technické aspekty, ktoré nebudem rozoberať príliš do hĺbky. Riešime veci typu validovanie kódu W3C, validáciu CSS, kontrolujeme mobile friendly web cez Google služby, favicon, 404 chybovú stránku, zobrazovanie v rôznych prehliadačoch (Chrome, Safari, Firefox), testujeme rýchlosť webu, HTTPS + SSL cerfikát a pod.

Rýchlosť a cachovanie webu

Rýchlosť webovej stránky je dôležitý faktor pre SEO a dobré používanie webu. V tejto oblasti využívame kombináciu viacerých riešení. Využívame tu výhradne platené prémiové pluginy, ktoré sú už súčasťou ceny webovej stránky. Prvý je WP-Rocket. Jedná sa o prémiový plugin, ktorý má na starosti viacero aspektov, ktoré vplývajú na rýchlosť načítania webu, ako napríklad cachovanie, gzip kompresia a pod.

Optimalizácia rýchlosti WordPress / WP-rocket

Ďaľší plugin má na starosti kompresiu obrázkov. Jedná sa o plugin s názvom Imagify. Je to tak isto prémiový plugin, ktorý dokáže komprimovať obrázky takmer bez straty kvality, často aj o 80%. Je to silný nástroj na optimalizáciu načítania webu a celkovo šetrí aj miesto na hostingu.

Administrácia obsahu webovej stránky

Je pre nás a našich klientov dôležité, aby si vedeli plnohodnote administrovať webovú stránku. Na toto používame tak isto výhradne prémiové pluginy. Prvý, s ktorým máme dlhodobé skúsenosti je plugin ACF PRO. Je vhodný aj pre relatívne komplikované a komplexné weby. Klient vie administrovať kompletný obsah a zároveň je do veľkej miery chránený layout (rozloženie) webovej stránky.

Tvorba WordPress webstránky / ACF PRO

Ako alternatívu ku ACF PRO používame Elementor PRO. Jedná sa o vizuálny drag-and-drop editor. S Elementorom sme začali experimentovať len nedávno (v čase písania tohto článku) a je to veľmi zaujímavé riešenie. Administrácia obsahu prebieha naozaj intuitívne, pretože užívateľ priamo vidí obsah ktorý administruje na live webovej stránke. Elementor sa stáva veľmi populárny a v čase písania tohto článku má viac ako 14 000 000 aktívnych inštalácií. Nižšie prikladám screenshot, ktorý ukazuje popularitu Elementora v Google Trendoch od roku 2004 do dnes.

Popularita Elementora na Google Trendoch
Vyhľadávanie frázy „Elementor“ na Google od roku 2004 do dnes.

Bezpečnosť webovej stránky

Bezpečnosť pri používaní WordPress je dôležitá, jedná sa o tzv. opensource software. WordPress vie byť bezpečný a chránený proti útokom a vírusom, ale je potrebné dodržiavať určité zásady. Používame výhradne rokmi overené pluginy, predovšetkým platené verzie, ak existujú. Zároveň používame kombináciu dvoch bezpečnostných pluginov. Máme interne spísané ako presne ich konfigurujeme, aby sme dodržiavali štandardy kvality pri všetkých klientoch, naprieč celým tímom.

Záver

Týmto článkom som chcel poukázať na to, že myslíme na všetky aspekty tvorby webovej stránky. Už v štandarde dodávame kvalitné technológie a robíme celý proces zodpovedne. Tých aspektov je o niečo viac, ako je uvedené v tomto článku. Priebežne si robíme prehľad v ponuke pluginov a nových technológiách, a naše procesy v čase inovujeme. Okrem toho máme množstvo doplnkových služieb, ktoré je možné si doobjednať ku štandardnej tvorbe webovej stránky.

Autor článku

author01

Kombinujem skúsenosti z podnikania s marketingovými a dizajnérskymi znalosťami, aby som pomáhal klientom uspieť v online prostredí.