Mám záujem

Najlepší hosting pre WordPress

WordPress je momentálne najrozšírenejší CMS systém u nás, ale aj vo svete. Preto sa v tomto článku budeme zaoberať tým, aký je najlepší hosting pre WordPress. Drvivú väčšinu webov pre našich klientov robíme na WordPress a preto vám viem povedať skúsenosti priamo z praxe.

Je hosting pre WordPress iný ako pre iné systémy?

Áno, čiastočne je. WordPress má svoje špecifické nároky a preto by mal aj poskytovateľ hostingu vyladiť hosting na mieru pre WordPress. Nejde len o to, či bude vaša stránka vôbec fungovať, ale aby šla aj rýchlo. WordPress weby majú často tendenciu ísť pomalšie ako weby programované na mieru, ktoré nebežia na opensource riešení. Práve preto začínajú poskytovatelia ladiť hostingy priamo na mieru pre WordPress.

Inštalácia na jeden klik

Niektorí poskytovatelia pridali do administrácie hostingu funkciu, cez ktorú nainštalujete WordPress na jeden klik. Vytvorí sa vám inštalácia aj databáza a všetko funguje behom minút (1-5 min.). Je to naozaj príjemné, obzvlášť ak ste začiatočník.

Rýchlosť WordPress webu

Ako som už písal vyššie, pri WordPress weboch býva niekedy problém s rýchlosťou načítania stránok. Toto sa dá optimalizovať viacerými spôsobmi, no ak budete mať nekvalitný hosting, zbytočne sa budete trápiť. My máme všetky naše weby u Websupportu a fungujú skvele. Je to preto, lebo Websupport ponúka hosting pre WordPress na SSD diskoch. Toto je vynikajúce riešenie a rýchlosť načítania webov je mnohonásobne vyššia. Treba si uvedomiť, že rýchlosť načítania webu ovplyvňuje aj výsledky vo vyhľadávaní (Google, Seznam a pod.). Pozrite sa na nasledujúci obrázok. Je tam porovnanie rýchlosti niektorých hostingov. Vidíme že Websupport obstál naozaj dobre.

Porovnanie WordPress hostingov

Tak u koho si mám teda objednať hosting

Mohol by som vám tu písať celý zoznam poskytovateľov, ale to by som vám zbytočne motal hlavu. Uvedieme len dvoch. Jeden slovenský, druhý zahraničný (WpEngine). Ešte ku tomu zahraničnému dodám, že je naozaj rýchly, no fyzicky je umiestnený ďaleko od Slovenska a môže vám to negatívne ovplyvňovať výsledky vo vyhľadávaní.

Websupport (Slovensko):

Tento hosting používame my. Je veľmi rýchli (funguje na SSD diskoch), má inštaláciu WordPress na jeden klik, dobre tam fungujú všetky funkcie WordPress. Okrem toho poskytujú kvalitnú podporu a vždy nám ochotne poradia a častokrát nám pomohli aj vo veciach, ktoré neboli v ich kompetencii. O svoje dáta sa tu nemusíte báť, Websupport robí každodenne zálohy vášho webu. Keby ste aj vlastnou rukou niečo pokazili, vedia vám web vrátiť v čase.

WPengine (Zahraničie):

Podľa obrázku vyššie ste si mohli všimnúť, že WPengine je mimoriadne rýchly hosting. Používa ho viacero veľkých klientov a viem, že si ho naozaj pochvaľujú. Táto spoločnosť sa špecializuje na hosting výhradne pre WordPress a preto dostanete tie najlepšie služby. Na druhú stranu je tento hosting vcelku drahý. Ceny sa začínajú od 29 dolárov na mesiac, čo je celkom pálka. Ak to ale so svojim webom myslíte vážne a prináša vám hodnotu, ktorú očakávate, oplatí sa nad týmto hostingom popremýšlať.

Autor článku

author01

Kombinujem skúsenosti z podnikania s marketingovými a dizajnérskymi znalosťami, aby som pomáhal klientom uspieť v online prostredí.