Mám záujem

4 bezplatné online marketingové kurzy pre začiatočníkov

Zaujímate sa o svet digitálneho marketingu, no patríte medzi začiatočníkov? Pri prvotnom vzdelávaní ľudia často siahajú po knihách, no tie veľakrát nestíhajú dnešnú rýchlosť zmien a tak to, čo čítate v knihe už nemusí v praxi tak úplne platiť. Toto je jeden z dôvodov, prečo sa dnes rozšírilo vzdelávanie na internete. Veľmi obľúbenou formou vzdelávania sú nepochybne online kurzy. Preto vám v dnešnom článku prinášame 4 zaujímavé marketingové online kurzy pre začiatočníkov.

Po absolvovaní kurzov sa z vás nestane automaticky odborník na danú tému, no kurzy sa stanú odrazový mostík vášho vzdelania v online marketingu. Myslite na to, že stať sa odborníkom v danej téme trvá roky a vyžaduje si fungovanie v praxi.

Ak sa o tému digitálneho marketingu zaujímate a chcete naštartovať svoju kariéru, či chcete svojmu budúcemu zamestnávateľovi ukázať, že máte prehľad o základných nástrojoch v odbore, odporúčame tieto 4 online kurzy.

Google Digitálna garáž

Digitálna garáž od Google vám prináša základy digitálneho marketingu pekne po kope.

Kurz je akreditovaný združením Interactive Advertising Bureau. V kurze máte k dispozícií 26 modulov, ktoré sú plné príkladov z reálneho života. Zručnosti sa naučíte vďaka animačným videám, ktoré sú rozdelené do sekcií podľa tém. Na konci  každej témy vás čaká otestovanie znalostí pomocou rýchleho kvízu. Nájdete tu témy ako “podnikateľská stratégia, obsahový marketing, reklama v obsahovej sieti či elektonický obchod”.  Toto vás naučí rozmýšľať správnym spôsobom, tak ako to prax naozaj vyžaduje.

Pre tých, ktorí si hľadajú zamestnanie v online marketingu je práve tento kurz na začiatok tá správna voľba, ako svojmu budúcemu zamestnávateľovi ukázať, že sa o danú problematiku naozaj zaujímate. Získanie certifikátu si môžete pridať do svojho životopisu a jednoducho ho nahrať do svojho LinkedIn profilu.

Po absolvovaní testu musíte po zvládnutí všetkých tém napísať záverečný test. Test sa skladá zo 40 otázok, ktoré vyžadujú 100 % úspešnosť, aby ste certifikát získali. Ak by sa vám nepodarilo uspieť na prvýkrát, nezúfajte máte k dispozícií nekonečný počet pokusov. Platnosť certifikátu je neobmedzená.

Truniversity

Truniversity je projekt mladých chalanov, ktorí vás radi prevedú svetom online marketingu. Na začiatok sa musíte zaregistrovať a následne dostanete prístup ku všetkým kurzom. Na stránke truniversity.sk aktuálne nájdete 8 kurzov, ktoré sa zameriavajú na rôzne témy ako je tvorba webov, SEO, Google Analytics, Facebook, Základy online marketingu a Základy online stratégie a iné.

Zdôrazniť by som chcela hlavne dva kurzy, ktoré sú pre vás dostupné úplne zdarma, a tými sú už vyššie spomínané „Základy online marketingu“ a „Základy online stratégie“.

Základy online marketingu

V tomto kurze na vás čaká 6 videí, ktorými vás prevedú Jakub Mazán a Michal Stín. Oboznámia vás so základnými pojmami v digitálnom marketingu. Priblížia vám základy online marketingu, content marketingu či performance marketingu. Súčasťou sú aj videá o social media marketingu, marketingu vo vyhľadávačoch a o správnej tvorbe landing page.

Kurz je určený pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť spravovať svôj online biznis, ale aj pre tých, ktorí chcú pracovať na pozícií online marketingového špecialistu.

Základy online stratégie

V tejto časti kurzu nájdete zadarmo 7 videí, v ktorých pochopíte základy správania sa zákazníka pri nákupe. Podrobne sa venujú nákupnému model See-Think-Do-Care, podľa ktorého sa naučíte vytvoriť si vlastnú komunikačnú stratégiu.

Google Analytics

Google sa rozhodol už pred časom zadarmo sprístupniť taktiež kurz z Google Analytics. Tento kurz tak dnes môžete absolvovať úplne zadarmo.

Google Analytics je základom webovej analytiky. Ak chcete absolvovať tento kurz, určite by ste mali ovládať aspoň základy používania tohto nástroja. Test obsahuje 70 otázok s viacerými možnosťami. Pripravte sa na trvanie testu v dĺžke 90 minút bez prestávky. Aby ste uspeli a získali certifikát, kurz  musíte splniť najmenej na 80 %. Ak neuspejete môžete test opakovať. Získaný certifikát bude mať pre vás platnosť 18 mesiacov.

Tento test môžete absolvovať po prihlásení na stránke Google Partners.

Copyblogger

Copyblogger predstavuje Internet Marketing pre šikovných ľudí. Je to bezplatný 20-dielny kurz v podobe priebežného newslettra, ktorý pravidelne putuje do vašej emailovej schránky. Ak sa zaregistrujete na stránke my.copyblogger.com, získate okamžitý prístup k danému kurzu. Kurz je určený pre každého koho zaujíma umenie copywritingu.

Tento internetový marketingový kurz sa zameriava na 4 piliere, ktoré vás systematicky zavádzajú do najdôležitejších konceptov, o ktorých je online marketing.

Vzťahy

Vytváranie silných vzťahov s publikom je rozhodujúca aktivita pre každý online biznis. Získavanie nových zákazníkov je taktiež dôležité, no prečo nevyužiť vzťahy ktoré už máte získané? Budujte vzťahy, z ktorých budú mať hlavne vaši zákazníci prospech a verte mi, že sa vám to viac násobne vráti.  

Copywriting

Základom úspechu je taktiež využívať solídne techniky copywritingu. Myslite aj na využívanie sociálnych médií a ich silu v rámci vášho publika.

Obsahový marketing

Čo je základom dobrého copywritera? Kvalitný text. Naučte sa ako prinášať vášmu publiku kvalitný obsah. Keď sa naučíte ako prinášať kvalitu následne vás kurz naučí ako tento obsah poskytovať strategickým a cieleným spôsobom.

Ponúkajte iba to, čo má naozaj cenu

Ak čítate tento článok, je veľká pravdepodobnosť, že máte niečo čo chcete speňažiť. Môže to byť produkt, služba alebo nápad. Myslite však na to, že čokoľvek čo predávate či ponúkate musí mať naozaj cenu. Či už od svojho publika očakávate peniaze alebo ich čas, musíte prinášať niečo, čo naozaj stojí za ich pozornosť.

Dúfam, že vám tieto kurzy pomôžu pri dosahovaní vašich cieľov v online vzdelávaní, podnikaní či kariére.

Autor článku

20180404-IMG_1546 (1)

Venujem sa online marketingu. Moja srdcovka sú sociálne siete a copywriting. Rada trávim čas s priateľmi, no nie je nič lepšie, ako si zabehať alebo zažiť poriadny CrossFit tréning.