Mám záujem

10 spôsobov ako zvýšiť návštevnosť vašej stránky – 2. časť

Vitajte. Dočkali ste sa a ja mám pre vás druhé pokračovanie témy, pomocou, ktorej zvýšite vašu efektivitu v online podnikaní. Prečítajte si ďalších 10 efektívnych nástrojov ako zvýšiť návštevnosť na vašej webovej stránke. Ak ste nestihli prečítať prvú časť, nájdete ju na tomto odkaze.

1. Spätné odkazy

Keďže ste zavítali do nášho článku, predpokladám, že pravidelne čítate online obsah, či sú to články k téme podnikania alebo blog inšpiratívnych ľudí. Stavím sa, že v článku ste si neraz všimli využívanie spätných odkazov. Na čo je dobré ich používať? Významný dôvod je práve zvýšenie návštevnosti webovej stránky, na ktorú odkazujete. Ak je článok napísaný pútavo, spätný odkaz umiestnený trefne, tak dokáže byť ďalším zdrojom návštevnosti. Spätné odkazy môžete umiestňovať aj na iné časti webu, napríklad do pätičky. To je však na dlhšiu debatu a ak vás téma linkbuildingu zaujíma viac odporúčam tento článok.

2. Bannerová reklama

Staršia forma, ktorá viacej fungovala v minulosti, no aj dnes sa z nej dá vyžmýkať ako taká návštevnosť webu. Dnes je skvelým nástrojom pre podporu značky, čiže brandu.

Efektívnejšou formou sú dnes automaticky prispôsobené formáty bannerovej reklamy. Táto služba sa dá vyžiť cez Adwords, kedy sa reklamný banner prispôsobí reklamnému priestoru, v ktorom sa nachádza.

3. YouTube kanál

Blogujete? Alebo písanie článkov nie je tak úplne pre vás? Začnite tvoriť videá.

Viete prečo? Ak ľudia nehľadajú pomoc a informácie na Googli, idú na YouTube, čo z neho robí druhý najrozšírenejší vyhľadávač. Na Slovensku nemá zatiaľ veľkú konkurenciu, a tak sa všetci obracajú práve na YouTube.

Vytvorte si vlastný YouTube kanál, a tak isto ako na blogu prinášajte ľudom videá s informáciami, k oboru, produktom, problémom, ktorým sa venujete. Ľudia najčastejšie hľadajú vzdelávací alebo zábavný obsah. Tvorte tak zaujímavo, informačne, pútavo a zároveň zábavne a návštevníkov máte, ako sa vraví, v hrsti.

Na YouTube môžete využiť aj affiliate marketing, ktorý si získava popularitu čoraz viac aj na našom trhu. Ak si chcete o affiliate marketingu prečítať viac, čo všetko predstavuje a ako s ním pracovať práve na YouTube, odporúčam tento článok.

4. YouTube reklama

Ako je z predchádzajúceho bodu jasné, ľudia milujú videá. Určite si aj vy aspoň jedno, raz za čas pozriete. Zvuk a obraz dohromady vedia človeka upútať a osloviť viac ako tieto formáty osobitne. Ak ste sa už trošku obzerali po reklame v podobe videa iste viete, že tá televízna vyžaduje obrovské investície.
Skvelou a efektívnou alternatívou sa preto stala YouTube reklama. Skvelá preto, že oproti televíznej je mnohonásobne lacnejšia a efektívna pretože, keď sa zamyslíte, kde ľudia trávia dnes väčšinu času? Pred TV alebo na internete? Odpoveď je jasná, a preto je YouTube úžasná príležitosť osloviť potenciálnych zákazníkov.

5. Instagram

Takže o videách už vieme, poďme teraz k obrázkom. Tie taktiež predstavujú veľmi obľúbený formát a ľudia milujú prezeranie fotografií. Instagram je preto veľmi obľúbený nie len na našom trhu, ale na celom svete. Instagram môžete využiť pre akúkoľvek oblasť, budte kreatívny, tvorte, zaujmite.
Instagram vlastní Facebook, a tak jednoducho cez FB reklamu vytvoríte reklamu aj na Instagrame a oslovíte tak cieľovku, ktorú chcete. V business účte na Instagrame nájdete prehľady a štatistiky k vášmu účtu, postom či príbehom.
Ak vás zaujal affiliate marketing, prečo ho teda nevyužiť aj na Instagrame?

6. Slideshare

Online forma prezentácie. Takže ak tvoríte obsah, píšete blog, vytvorte z podstatných informácií prezentáciu na Slideshare. Umiestnite do prezentácie odkaz na váš web a vytvoríte si tak ďalší zdroj na zvýšenie návštevnosti vašej webovej stránky.

7. PR články

Drahšia záležitosť ale relatívne efektívna. Publikujte článok na úspešnom portály, získate tak silný odkaz na váš web. Píšte článok prirodzene, nech nevidno, že ide čisto o reklamu od začiatku až po koniec. Poskytnite hodnotné informácie, posnažte sa a vráti sa vám to vo zvýšení návštevnosti vášho webu.

Viac o linkbuidingu nájdete v prvom bode “ Spätné odkazy“, klik na odkaz na článok.

8. Brand

Snažte sa ľudom nie len poskytnúť hodnotné informácie, ale ich aj zaujať už pri prvej návšteve webu. Takto dokážete dobre budovať svoju značku. Je to jednoduchá záležitosť. Pokiaľ ľudí zaujmete, vryjete sa im do pamäte, a keď budú mať problém, na ktorý ste odborník, spomenú si na vás.
Ak budete pravidelne tvoriť obsah a prinášať najnovšie informácie, nápomocné pre vaše publikum, môže sa stať, že si vás uložia medzi záložky a budú vás tak pravidelne navštevovať a sledovať váš obsah. Takto sa buduje značka. Postupne, pomaly ale efektívne.

9. Workshopy a konferencie

Prednášky či konferencie sú skvelým spôsobom ako osloviť viacej ľudí naraz, a to osobnejším a ľudskejším spôsobom ako cez internet. Vytvorte pútavú prezentáciu, na to odporúčam využiť Prezi a umiestnite v nej odkaz na svoj web. Najlepšie je uviesť ho na začiatku prednášky, aby sa ľudia na váš web dostali, oboznámili s vami a vašou prácou a potom nakoniec prezentácie, kedy oslovíte ešte tých, ktorí to na začiatku nestihli.
Môžete taktiež využiť workshopy a učiť ľudí priamo v praxi. Budú vás brať ako odborníka na danú oblasť, a tak uveďte aj tu niečo o svojom webe a odkaz naň.

10. OFF- LINE priestor

Aj offline priestor vie byť zaujímavým zdrojom zvýšenia návštevnosti webovej stránky. Môžete využiť niekoľko foriem a to vizitky, plagáty, edukačné materiály, atď. Všade uveďte vašu adresu na webovú stránku.

Vždy keď budete jednať s potenciálnymi dodávateľmi, partnermi nezabudnite spomenúť váš web alebo venovať vizitku, na ktorej máte web spomenutý. Takto sa môžete postarať o vyššiu návštevnosť webu.

Využite jeden z našich 20 zdrojov na zvýšenie návštevnosti alebo si vytvorte efektívny mix zdrojov. Čím viac zdrojov využijete, tým máte väčšiu šancu získať viac návštevníkov, tým pádom potenciálnych zákazníkov. Ak vám jeden zdroj vypadne, stále budete mať dostatok zadných vrátok a prílev návštevníkov sa nezastaví.

Autor článku

20180404-IMG_1546 (1)

Venujem sa online marketingu. Moja srdcovka sú sociálne siete a copywriting. Rada trávim čas s priateľmi, no nie je nič lepšie, ako si zabehať alebo zažiť poriadny CrossFit tréning.