Digitálna marketingová agentúra

Mám záujem

Zdroje, kde sa môžete inšpirovať pri tvorbe loga

Navrhovanie loga si vyžaduje množstvo kreativity a geniálnych nápadov. Nedávno som čítal niečo o tom, ako funguje kreativita a zapamätal som si jednu dôležitú vec. Aby ste boli v niečom kreatívny, je dôležité aby ste predtým už videli množstvo nápadov, týmto sa vaša myseľ formuje a ste schopný plodiť viac a viac nápadov. Samozrejme nikdy nekopírujte.

Takže z toho vyplýva, že ak chcete navrhovať kvalitné logá, potrebujete najprv vstrebať kvantá návrhov. Práve preto som vám spísal niekoľko zdrojov, kde môžete nasávať fakt kvalitné návrhy loga. Tu sú niektoré z nich, ak poznáte ďalšie zdroje, ktoré som neuviedol, hoďte ich do komentov.

Logopond

logopond - inšpirácia pri tvorbe loga

Veľké množstvo logotypov, no trochu mi vadí, že je tam veľa reklamy. Predovšetkým to vyzerá ako projekt firmy WIX, pretože častokrát sa práve tam dostanete.

Kliknite a prejdite na logopond ...

Logofaves

Logofaves - promo

Taktiež množstvo logotypov, kvalita super. Priznám sa, tento zdroj som nikdy predtým nevidel, až teraz keď dávam do kopy článok. Na tento server si môžete pridať aj vlastný výtvor, musíte sa predtým registrovať.

Kliknite a prejdite na logofaves ...

Logospire

Logospire - unikátne logá

Toto je už o niečo kvalitnejší zdroj, hlavne čo sa týka pohodlia pri prezeraní návrhov. Žiadna zbytočná reklama, čistý design webu, atď. Tu si môžete taktiež pridať svoju tvorbu a inšpirovať ďalších návrhárov. Okrem výhod, ktoré tento server poskytuje mi tu chýba vyhľadávanie a nejaké kategorizovanie, prípadne filtrovanie logotypov napríklad podľa oborov.

Kliknite a prejdite na Logospire ...

LogoGalleria

Logogalleria

Veľmi pekný výber logotypov, celkom príjemné prezeranie. Nie až tak moc reklám. Zas možnosť pridať si vlastné logo.

Kliknite a prejdite na LogoGalleriu ...

Behance

Behance - mega dávka inšpirácie

 

Konečne, môj najobľúbenejší zdroj - Behance. Mimoriadne kvalitné práce z celého sveta, môžete hodnotiť, komentovať, pridávať vlastné práce, dokonca si môžete nájsť job. Odporúčam nie len ako zdroj inšpirácie pre tvorbu loga, ale hocičoho čo súvisí s grafikou, fotografiou a pod.

Kliknite a prejdite na Behance ...

Edit: Ešte som objavil jednu zaujímavú galériu. Je zo Slovenska, preto ju určite pozrite (treba podporiť), tu je odkaz - http://www.logoweb.sk/

Toto bol výber tých lepších zdrojov. Na internete ich nájdete oveľa viac, no práce v nich sa často opakujú a aj tieto weby pôsobia až podozrivo podobne. Ak chcete byť v navrhovaní loga fakt dobrý, určite tieto zdroje študujte. Môžete sa inšpirovať aj našou prácou - kliknite tu alebo týmto článkom. Prípadne ak si chcete nechať vytvoriť logo od nás, ozvite sa.

 

 

Autor článku

Róbert Suja

Róbert Suja

Robí mi veľkú radosť pripravovať UX a UI pre webové stránky alebo e-shopy, pripravujem logá a celé vizuálne identity pre našich klientov.

Podobné články

9 tipov ako zvýšiť svoju produktivitu pri práci z domu

Čítať viac

10 znamení, že váš WordPress web bol napadnutý hackermi

Čítať viac

Ako pracovať efektívnejšie, nie tvrdšie?

Čítať viac

Čo je content marketing a ako s ním začať?

Čítať viac

Aký bol WordCamp 2018? Mini Report

Čítať viac

Rýchlosť webu je od júla 2018 ešte dôležitejšia

Čítať viac