Mám záujem

Aké možnosti vám vieme v oblasti WooCommerce ponúknuť

WooCommerce, postavený na platforme WordPress, je jeden z najobľúbenejších nástrojov pre vytváranie e-shopov dnešnej doby. Aktuálne je to jedno z najdostupnejších a najspoľahlivejších riešení na trhu, o čom svedčí 5 miliónov aktívnych inštalácii. WooCommerce už v základe obsahuje nespočet funkcií a značí sa ľahkou použiteľnosťou, jednoduchým vytváraním obsahu a vysokou kompatibilitou s ďalšími službami, ako sú platobné brány, prepravné spoločnosti, fakturačné systémy, a pod. Spôsobov, ako vytvoriť e-shop je niekoľko, a každý z nich okrem výhod a aj prípadných nevýhod, je určený pre niekoho iného. Poďme si spolu rozobrať aké sú možnosti pri vytváraní e-shopov na WooCommerce a čo WooCommerce ponúka.

100% vlastný template

Komplexnosť: Vysoká
Výhody: Profesionálny dizajn, kompletná kontrola nad funkciami a optimalizáciou
Nevýhody: Vyššia časová náročnosť

Pri vytváraní templatu šitého na mieru vieme už na začiatku definovať ako najvhodnejšie skombinovať naše šťavnaté dizajny a vyladenú funkcionalitu tak, aby sme nenarušili princípy škálovateľnosti WooCommerce. Inými slovami, vieme vytvoriť template s funkciami na mieru s možnosťou budúceho rozširovania e-shopu, nakoľko naše e-shopy rastú s vami. Na to, aby sme však mohli prepojiť naše skúsenosti a vývoj, potrebujeme čas.

Zakúpený Template

Komplexnosť: Stredná
Výhody: Pekný vzhľad bez nutnosti veľa programovať
Nevýhody: Možné obmedzenia prispôsobenia

Pri výbere kupovaných templatov dbáme na požiadavky dizajnu a funkcionality od klientov, pričom sa snažíme vybrať taký template, aby sme zabezpečili možnosť úprav do budúcna, aby spĺňal UX/UI kritéria a rýchlosť načítania. Kúpou templatu vieme ušetriť čas, ktorý vieme účelne využiť napr. v marketingu a výkonnostných PPC reklamách.

Elementor + Woo

Komplexnosť: Nízka
Výhody: Jednoduché a rýchle nastavenie
Nevýhody: Môže byť menej flexibilné ako úplne vlastné riešenia

Elementor sa dnes teší veľmi veľkej obľube pri vytváraní webov a e-shopov a my sa jeho možnostiam tešíme tiež. Behom krátkeho času vieme vyskladať e-shop z existujúcich alebo nami vytvorených blokov a môžete začať podnikať. Napriek rýchlemu napredovaniu funkcií Elementoru, vieme naraziť na úskalie flexibility a dodatočných funkcií. Ušetrený čas vieme opäť účelne využiť tam, kde bude treba.

Náš vlastný template

Výhody: Do pár hodín pripravený e-shop, vychytaný dizajn s ohľadom na UX/UI, príprava na marketing, flexibilita, built-in funkcie
Nevýhody: Pomalší čas odovzdania pri komplexných požiadavkách

V nami vytvorenej téme počítame s malými aj veľkými podnikateľmi, preto sme skombinovali naše znalosti s overenými prémiovými pluginmi, aby sme zabezpečili ready made nástroj pre online podnikanie. Dbáme na škálovateľnosť a dodržiavame štandardy WooCommerce. V úvode ponúkame hneď niekoľko predpríprav a funkcií, na ktoré vieme rýchlo nadviazať bez potreby inštalácie ďalších pluginov, či potreby programovania. Máme kontrolu nad funkciami, optimalizáciou a rýchlosťou načítania, pričom kladieme dôraz na UI/UX a vám na mieru šitú obsahovú stránku s unikátnym farebným prevedením. S naším riešením si nezaobstarávate len e-shopove riešenie, ale partnera v podnikaní.

Krátka ukážka Seduco WooCommerce templatu

Možnosti WooCommerce

Pomocou WooCommerce môžete predávať akékoľvek typy produktov, či už fyzické produkty, virtuálne, predplatné alebo členstvá, rezervácie alebo aj konfigurátory rôzneho typu. Je to len na vás a vašich požiadavkách a nie, nie je to len o pár produktoch. WooCommerce zvládne spravovať tisíce produktov bez problémov. So správnym hostingom, nastaveniami a optimalizáciou môže byť e-shop rýchly aj pri vysokom počte produktov a vysokej návštevnosti.

Do WooCommerce je možné pridať nespočet platobných brán a spôsobov, pridať rôzne možnosti dopravy vrátane integrácie s kuriérskymi službami, či inými službami, napr. na vytváranie objednávok prepravy a tlač expedičných štítkov.

Aby vaše podnikanie išlo na plné obrátky, WooCommerce ponúka analytiku priamo v základe s možnosťou rozšírení. Marketing nie je tiež cudzí pojem a preto SEO optimalizácia, e-mail marketing a sociálne médiá nebudú zaostávať.

A čo za to? Nič, WooCommerce nepodlieha žiadnym mesačným poplatkom. Samozrejme treba myslieť na náklady spojené s nákupom pluginov a WooCommerce programátorov, prípadne dizajnéra.

Čomu sa ako firma v rámci WooCommerce venujeme

Okrem vyššie uvedených riešení radi zabezpečíme pre našich klientov všetko od výmyslu sveta. Výzvy nás bavia, preto sa chceme aj naďalej venovať:

  • WooCommerce úpravam na mieru. Potrebujete rozdeliť ceny pre B2B a B2C, nastaviť špecificky dopravu zdarma podľa typu zákazníka, či špecificky prepočítať cenu dopravy a uviesť počet zaplnených paliet? Nie je problém 🙂 Máte inú požiadavku? Pozrime sa na ňu spolu!

Záver

WooCommerce ponúka širokú škálu možností a je vhodný pre rôzne typy e-shopov. Či už hľadáte na mieru prispôsobené riešenia alebo rýchly začiatok, spolu sa na to pozrieme a nájdeme to správne riešenie pre vás. So správnym prístupom a nastaveniami môže byť WooCommerce spoľahlivým nástrojom pre Váš online obchod. Tak ako, idete do toho s nami?

Autor článku

author01_Martin

Som nadšenec pre programovanie a baví ma vytvárať našlapané webové stránky a e-shopy. Moja práca nie je len o programovaní, ale aj o porozumení podnikateľských cieľov a ich transformácii do digitálneho sveta.