Mám záujem

WooCommerce payments prichádza na náš trh. Oplatí sa používať na Slovensku?

Našim klientom do ecommerce projektov na WooCommerce integrujeme rôzne platobné brány. Jedná sa často o Trustpay, Gopay, prípadne Payout. Nedávno prišla na trh platobná brána priamo od WooCommerce s názvom „WooCommerce payments“. Oplatí sa používať toto riešenie u nás na Slovensku a celkovo aké výhody, resp. nevýhody má táto platobná brána?

Je jednodnoduché začať?

WooCommerce uvádza, že tu niesú žiadne mesačné poplatky, ani poplatky za integráciu. Zároveň by mala byť celá integrácia veľmi jednoduchá a nepotrebujete si vymienať žiadne zmluvy s poskytovateľom platobnej brány. Zjednodušene povedané, potrebujete mať nainštalovaný WordPress, WooCommerce, stiahnuť si plugin WooCommerce Payments a dokončiť nastavenie platobnej brány. Návod na dokumentáciu priamo do Woo nájdete tu.

Práca priamo vo WordPress administrácii

Vynikajúca vec je, že sa nemusíte prihlasovať do žiadnych rozhraní tretích strán, ale platby a všetko potrebné vidíte priamo vo svojej WordPress administrácii. Vzhľadom na to, aké všetky aspekty musí riešiť prevádzkovateľ eshopu, je to príjemné riešenie. Viac vo videu nižšie.

Takto krásne funguje WooCommerca payments priamo v adminstrácii WP

Akú funkcionalitu môžme očakávať?

Za mňa je funkcionalita celkom príjemná a väčšine prevádzkovateľov by mala stačiť. Spomeniem niekoľko základných funkcií:

 • Podpora viac ako 135 roznych mien
 • Možná integrácia Apple pay, Google pay, Giropay a pod.
 • Kompletné manažovanie systému priamo vo WP admine
 • Možnosť nastaviť automatické odosielanie došlých platieb na Váš účet vo vopred stanovených periodách (denne, týždenne, mesačne alebo na požiadanie.
 • Platobná brána priamo integrovaná v pokladni. Používateľ nemusí byť presmerovaný na nový screen s platobnou bránou. Toto by malo eliminovať opustený košík, no niesom si istý či aj v našich končinách.
 • Refundácie a pod. priamo v administrácii WP
 • Zakazník má možnosť si uložiť kartu pre rýchlejšie budúce platby.

Aké sú poplatky za transakcie

Nižšie prikladám screenshot s poplatkami za rôzne úkony. Tu je odkaz na kompletný cenník. Každopádne, fokusoval som sa predovšetkým na klasickú platbu kartou. Základný poplatok je teda 1,40% z transakcie + 0,25€ pevná suma. Pre lepší prehľad som spravil rýchli prieskum niektorých slovenských platobných brán. Tu su niektoré z nich (ceny sú za štandardné platby z EU):

 • Stripe / 1,5% + 0,25€
 • Trustpay / 0,99% + 0,20€
 • GoPay / 0,9 – 1,7% + 0,11€
 • Payout / 0,95% + 0,20€
Screenshot z aktuálneho cenníka poplatkov pre Slovensko v čase písania tohto článku.

Záver

Ako vidíte, čo sa týka poplatkov za transakcie, tak WooCommerce payments patria medzi tie drahšie. Niesú tu ale žiadne mesačné poplatky alebo integračné poplatky. Ešte okrem poplatkov má aktuálne toto riešenie o niečo nižšie hodnotenie od užívateľov, no vidím, že vývojár na všetko operatívne reaguje a každý problém riešia.

Za mňa je toto veľmi zaujímavá platobná brána a ak bude bezproblémovo fungovať, príde mi vhodná, pretože je v podstate priamo súčasť WooCommerce systému.

Ak by ste mali záujem o asistenciu s integráciou WooPayments, kontaktujte nás tu.

Autor článku

author01

Kombinujem skúsenosti z podnikania s marketingovými a dizajnérskymi znalosťami, aby som pomáhal klientom uspieť v online prostredí.