Mám záujem

Jednoduchý spôsob ako prekresliť logo do vektoru

Včera večer som dostal zadnanie, ktoré má fakt málokto rád. Prekresliť logo a niektoré ďalšie prvky z jednej aplikácie do vektoru. Ak chcete byť úspešný designér, mali by ste veci riešiť tak, aby ste ich spravili čo najrýchlejšie ale pritom čo najkvalitnejšie. Týmto som sa riadil aj ja. Zistil som že sú viac-menej dva riešenia. Buď to spraviť automaticky cez aplikáciu, alebo ručne cez Illustrator alebo Corel.

Do vektoru automaticky ?

Vektorizácia loga alebo iných grafických elementov cez aplikáciu ide naozaj rýchlo. Problém ale nastáva vtedy, keď máte nekvalitný zdrojový súbor (.png, .jpeg, a pod.). Môže sa vám stať, že výsledok bude kostrbatý, krivý, proste bude nanič. Prešiel som niekoľko aplikáci ktoré „dokážu“ konvertovať rasterové formáty do vectoru. Vyhral nakoniec Vector Magic. Je jednoduchý, dokáže pomerne kvalitne konvertovať do vektoru a výsledok si môžete exportovať do rôznych vektorových formátov.

Navštívte Vector Magic tu …

Prekreslovanie loga cez illustrator

Druhý spôsob ako logo prekresliť je spraviť to manuálne. Túto možnosť volím vtedy, pokiaľ mi Vector Magic alebo podobná appka nedokáže tento proces spraviť automaticky. Využívam Illustrator, v tom sa mi robí vektorová grafika najlepšie. Pozrite si krátke video, v ktorom prekreslím Twitter ikonu. Túto ikonu mi Vektor Magic prekreslil úplne nanič.

[cta_logo]

Záver

Toto boli dve základné cesty, ako môžete dostať vektorovú grafiku z nevektorovej. V prípade, že aj napriek tomu budete mať problém s prekreslovaním do vektoru, radi to pre vás v agentúre pripravíme. Kontaktovať nás môžete tu – kliknite.

Autor článku

author01

Kombinujem skúsenosti z podnikania s marketingovými a dizajnérskymi znalosťami, aby som pomáhal klientom uspieť v online prostredí.