Mám záujem

6 tipov pre grafických designérov začiatočníkov

Každý začínajúci grafik, designér, webdesignér sníva o svojom veľkom dni. No cesta k úspechu nie je ľahká. Potrebujete vynaložiť množstvo úsilia a tvrdej práce aby ste okúsili úspech. Pre tých, ktorí sa už pustili do oblasti grafického designu budú tieto tipy veľkým prínosom. Naučíte sa, ako navrhovať a kvalitne prezentovať svoju prácu najlepším možným spôsobom.

Správne použitie farieb

Využitie správnych farieb je jedným z najdôležitejších faktorov v každom grafickom projekte a mal by ich zvažovať každý designér. Každá farba má iný vplyv a pomáha divákom/čitateľom lepšie sprostredkovať konkrétnu správu. Napríklad žltá znamená mladosť a optimizmus, červená znamená smelosť, zelená znamená bohatstvo a rast a tak ďalej. Je povinnosťou každého designéra voliť farby opatrne tak, aby sa správa/posolstvo divákovi čo najlepšie sprostredkovala.

Orámovanie obrázkov a zarovnanie

Obrázky môžu nadobudnúť profesionálny vzhľad jednoducho, použitím orámovania. Dychberúce vizualizácie/weby môžu byť vytvárané za pomoci gridu, kedy sa mení jednoducho vyzerajúca vec v niečo mimoriadne. Štrukturálny balanc diela je ľahké udržiavať za pomoci správneho využitia gridu. Nie je to len o zarovnaní obrázkov, textov alebo iných elementov. Dôležité aj je, či je toto rozloženie vizuálne atraktívne pre čitateľa.

Kontrast je kľúč

Pri rozhodovaní o farbách ktoré majú byť použité pre projekt sa grafik musí zamerať na to, ako tieto farby spolupracujú (kontrastujú). Efektívne využite farebného kontrastu pomáha upútať pozornosť divákov tam, kde si ju dizajnér žiada. Prvky musia byť farebne úplne odlišné, aby bol požadovaný farebný kontrast.

Zameranie na dokonalosť

Aj keď nie je možné dosiahnuť dokonalosť, no designér by mal mať čo najväčšiu snahu priblížiť sa čo najbližšie ku dokonalosti. Kvalita práce sa začína zlepšovať skúsenosťami a cieľom každého designéra by mala byť snaha o dokonalosť. Ochota uspieť a vytvoriť mimoriadne návrhy z ničoho určite dláždi cestu k lepšej budúcnosti.

Budujte si portfólio

Je úplne pochopiteľné, že budovanie portfólia na začiatku kariéri je vcelku náročná záležitosť, no so skúsenosťami je toto úplne samozrejmá a jednoduchá záležitosť. Je vždy dobré začať budovať portfólio zobrazujúce niektoré z kreatívnych a užitočných prác, ktoré ste už robili. Avšak, treba mať na pamäti že portfólio nestačí mať iba v počítači, no treba ho dať online a do peknej digitálnej podoby.

Učte sa software/programy

V súčasnej dobe technológií je nutnosť každého designéra poznať programy pre grafikov a designérov (Photoshop, Illustrator, Muse, …). Celý tvorivý proces je vylepšený v prípade, že designér dobre ovláda program, ktorý používa. Sledujte tutoriály, učte sa od odborníkov, sledujte nové trendy, a pod., pretože to je cesta, ktorá vás dovedie do bodu, kedy budete dokonale ovládať potrebný software.

Toto bolo niekoľko tipov, ktoré môžu byť veľmi nápomocné novým designérom tešiacim sa na novú kariéru. Učte sa, vyjadrujte svoju vášeň a talent ktorý je skrytý vo vnútri vás.

Preklad článku „6 Tips on Graphic Designing for Beginners“ (http://www.logo-design-india.com/6-tips-graphic-designing-beginners/)

Autor článku

author01

Kombinujem skúsenosti z podnikania s marketingovými a dizajnérskymi znalosťami, aby som pomáhal klientom uspieť v online prostredí.