Mám záujem

5 dôvodov prečo mať e-shop na WordPress

Ak podnikáte, alebo o podnikaní uvažujete, je pravdepodobné, že budete potrebovať web stránku alebo rovno e-shop. V dnešnej dobe online, alebo teda „všetko je na nete“ je web stránka dôležitou súčasťou marketingovej komunikácie. Mnohí podnikatelia sa potom rovno rozhodnú pridať aj e-shop a preniesť svoje podnikanie do tohto online sveta. Často hľadajú spôsob ako to urobiť čo najľahšie a najefektívnejšie. WordPress je skvelou platformou či už pre web alebo e-shop. V tomto článku vám predstavím 5 dôvodov prečo mať e-shop na WordPress.

Množstvo pluginov

WordPress ako taký má v sebe všetko čo potrebuje dobrý web. Avšak ak chcete pridať nejaké špecifické funkcie na vašu web stránku máte možnosť vybrať si zo širokej škály pluginov. Pluginy sú menšie kúsky softvéru, ktoré pomáhajú rozšíriť základné funkcie WordPress. Pre e-shop na WordPress budete potrebovať aspoň jeden plugin. Najznámejší a najpopulárnejší plugin pre e-commerce na WordPress je WooCommerce. V tomto plugine je všetko podstatné čo e-shop potrebuje. Ponúka finančné funkcie akou je napríklad platba, dopravu, zabezpečenie, sklad a je responzívny. E-shop si môžete vytvoriť na kúpenej téme alebo si ho dať navrhnúť na mieru. Okrem WooCommerce môžete využiť napríklad WP eCommerceEcwid Ecommerce Shopping Cart alebo Easy Digital Downloads.

Témy podporujúce e-commerce

Téma je druhou podstatnou zložkou e-shopu, keďže téma je vizuál, ktorý vaši zákazníci uvidia. No okrem dizajnu vplýva aj na funkcionalitu či na to ako rýchlo a jednoducho vaši zákazníci nájdu informácie a nakúpia. Preto, je dôležité si vybrať tému, ktorá je určená priamo pre e-commerce alebo e-commerce podporuje. V prípade WordPress tém máte s čoho vyberať. Keď si určíte podstatné kritériá, stačí sa pustiť do prezerania rôznych možností napríklad na ThemeForest.

Jednoduchá použiteľnosť a manažovanie e-shopu

Jednou z najväčších výhod WordPress je, že je veľmi jednoduchý čo sa týka použiteľnosti. Vďaka tomu si viete ľahko pridávať produkty, manažovať objednávky a kontrolovať sklad. Niekto sa naučí orientovať vo WordPress sám, iným treba trošku dopomôcť ale tie najzákladnejšie a najdôležitejšie funkcie zvládne v princípe každý. Potom už len netreba zabudnúť na kvalitné zabezpečenie a pravidelné aktualizácie.

Žiadne nekonečné poplatky

Mnohé e-commerce platformy si učtujú pravidelné mesačné poplatky a prípadne ešte poplatok za transakciu. WooCommerce aj WordPress je zadarmo, čiže žiadne nekonečné poplatky vás nečakajú. Tieto poplatky sú zvyčajne veľkou bariérov, hlavne pre začínajúcich podnikateľov. U väčších e-shopov zas sumy narastú do enormných čiastok a preto potom uvažujú ako sa týmto poplatkom vyhnúť. Namiesto mesačných poplatkov, môžete radšej investovať do plateného, ale kvalitného pluginu alebo do výpomoci od profesionálov pri zlepšovaní vášho e-shopu. Tak nemusíte všetko robiť sami a môžete sa venovať tomu najpodstatnejšiemu, vašim zákazníkom.

Platobné brány - e-shop na WordPress

Podpora viacerých platobných brán

Dobrý e-shop ponúkne svojím zákazníkom viacero spôsobov platby. Niekomu vyhovuje platiť kartou iný zas volí dobierku. Preto je dôležité, aby mali vaši zákazníci na výber. WordPress podporuje veľké množstvo rôznych spôsobov platby. WooCommerce plugin ponúka v rámci svojho základu spôsobov platby – dobierka, priamy bankový prevod, PayPal, šeková platba a online platba Simplify Commerce.

Poznáte ďalšie výhody e-shopov na WordPress? A aká je vaša osobná skúsenosť s WordPress?

Zdroje: UndsgnDevsaran,

Autor článku

Lucka_Adamcova_Seduco

V Seduco sa venujem najmä našim klientom a obsahu. Zbožňujem blogovanie a preto ma nájdete aj na mojom blogu LuciasBlog.sk.