Stránka pre Oravskú knižnicu je postavená na platforme WordPress, je responzívna, rýchlo sa načíta a príjemne vyzerá. Pri tomto projekte bol WordPress jednoznačná voľba. Na jednu stranu bol stanovený nižší rozpočet na realizáciu a na druhej strane sme potrebovali jednoduchú, no efektívnu administráciu stránky.


 

Webstránka v obrazoch

prvý screen - OK

Niekoľko zaujímavých funkcií

verzia pre slabozrakých - OK

Funkcia pre slabozrakých

Táto stránka je pre veľké množstvo ľudí. Nie každý má dokonalý zrak. Preto sme na implementovali funkciu, ktorá zvýši kontrast stránky + užívateľ si môže zväčšovať písmo.

newsletter - OK

Odber noviniek emailom

V tejto dobe už klasická funkcia. Slúži na zber mailov od návštevníkov web stránky. Takto môže knižnica flexibilnejšie komunikovať s čiteteľmi

slovníko pojmov - OK

Dynamický slovník pojmov

SSlovník pojmov sa na web stránkach vyskytuje už od ich počiatkov. My sme sa ale zamysleli, ako to vyriešiť tak, aby prehliadanie pojmov bolo pre užívateľa zábavou.


www.oravskakniznica.sk

 

Ako to vlastne celé začalo

Vedenie Oravskej knižnice nás oslovilo s požiadavkou na redesign starej webovej stránky. Pripravili sme prvotné riešenia a začali sme spolupracovať. Stará web stránka bola na inom administračnom systéme ako nový web. Toto bola celkom výzva vzhľadom na rozsah stránky pre Oravskú knižnicu. Všetko sme nakoniec zvládli a nový web slúži tak, ako má.

 

Chcem konzultáciu zdarma