Mám záujem

7 mýtov o WordPress, ktorým by ste nemali veriť

WordPress je jeden z najpopulárnejších CMS a predpokladám, že ste už o ňom čo to počuli. Ako to už tak býva, aj okolo WordPress sa šíri mnoho mýtov, ktoré si chcú mnohí buď vyvrátiť, alebo potvrdiť. V tomto článku sa dozviete o 7 z nich, ktorým by ste určite nemali veriť.

WordPress nie je vhodný pre e-shopy

Síce WordPress začal ako blogovacia platforma, po rokoch sa vypracoval na komplexný CMS (content management system) systém, ktorý toho zvládne oveľa oveľa viac. Dnes preto môžeme na WordPress veľmi jednoducho vytvoriť e-shop s pomocou Woocommerce, alebo WP-commerce. Vďaka WordPress si e-shop môžete upraviť podľa svojich predstáv, zatiaľ čo spravovanie e-shopu zostáva nenáročné. Ľahko si viete doplniť produkty a manažovať objednávky. A ako bonus k e-shopu budete mať aj blog, ktorý je vždy súčasťou WordPress.

S WordPress sa biznis nemôže rozrastať

Ale môže. Vďaka rôznym pluginom, ktoré sa vyvíjajú pravé preto, aby ste si mohli zlepšovať svoj web. WordPress je open source a môžu do neho prispieť rôzni developeri. Preto máte k dispozícii obrovský výber rôznych pluginov.

WordPress nie je dostatočný pre väčšie web stránky

Toto možno platilo kedysi, keď sa WordPress ešte sústreďoval na blogy, no momentántálne WordPress využívajú veľké firmy bez akýchkoľvek problémov. Stránky na WordPress majú napríklad BeyoncéTechCrunchThe New YorkerBBC AmericaSony MusicUsain Bolt či Baťa. Využite WordPress je rôznorodé od malých osobných blogov po komplexné e-shopy.

WordPress nemá dostatočnú podporu

WordPress je open source a má za sebou obrovskú komunitu. Podpora je práve naopak veľmi silná. Na WordPress momentálne fungujú milióny webov, WordPress totižto zastrešuje 28% všetkých webov. Mnoho informácii nájdete aj na internete a v rôznych fórach, ale aj priamo na stránkach WordPress (slovenský WordPress nájdete tu). WordPress komunita pravidelne organizuje lokálne stretnutia, čo je podstatnejšie pre niekoho, kto sa mu venuje denno-denne. Podpora pre WordPress je však skutočne veľká.

WordPress nie je bezpečný

Hackeri tu vždy boli a vždy budú. WordPress preto pravidelne vydáva aktualizácie a zlepšuje bezpečnostné zabezpečenie. To isté robia aj developeri pluginov. Aby vaša webstránka zostala bezpečná, potrebujete ju aktualizovať vždy, keď vyjde nová aktualizácia. Je dôležité robiť aj pravidelné zálohy webu v prípade, že by nastali komplikácie. Okrem toho sťahujte len pluginy, ktoré majú dobré recenzie a hodnotenia. Pluginy taktiež pravidelne aktualizujte. WordPress je bezpečný, no treba na tom trošku popracovať a zabezpečiť ho čo najlepšie hneď na začiatku.

Stránky na WordPress sú pomalé

Kvalitné programovanie zabezpečuje rýchlosť webstránok na WordPress. Okrem toho WordPress je aj SEO friendly. Čo však môže spomaľovať web je lacný hosting, respektíve hosting so slabou výkonnosťou, ktorý hosťuje príliš veľa webov na jednom serveri. Ďalšia vec, čo môže spomaľovať web na WordPress sú slabo vyvinuté pluginy, ktoré nie sú dobre nakódované alebo pluginy s rôznymi chybami.

Manažovať si vlastnú stránku je náročné

Určite na začiatku je to nová vec pre mnoho ľudí, no dá sa to pomerne rýchlo naučiť. Treba si odsledovať niekoľko základných vecí, ako napríklad komentáre, ak ich máte na stránke povolené, alebo sledovanie návštevnosti, pridávanie obsahu a samozrejme monitorovanie bezpečnosti webu. Na bežné úpravy však nepotrebujete žiadneho programátora alebo ITčkára. V prípade, že s manažovaním webu nechcete strácať veľa času, môžete to dať za úlohu niekomu inému, napríklad nám 🙂 My vám doplníme obsah, ktorý potrebujete.

Vyvrátil tento článok niektorý z mýtov, ktorému ste verili?

Autor článku

Lucka_Adamcova_Seduco

V Seduco sa venujem najmä našim klientom a obsahu. Zbožňujem blogovanie a preto ma nájdete aj na mojom blogu LuciasBlog.sk.